Sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, ponad 5 tys. zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdami przez dwa lata - taką karę sąd wymierzył w środę  byłemu szefowi olsztyńskiego WORD-u.

Dyrektor w listopadzie ubiegłego roku spowodował kolizję, mając 1,2 promila alkoholu we krwi. Został oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu, zrezygnował z zajmowanego stanowiska, jednak do końca lutego 2013 r. był pracownikiem WORD-u.


Andrzej Sz. od początku przyznał się do winy, z prokuratorem ustalił jej wymiar (pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu i roczny zakaz kierowania pojazdami), chciał się jej poddać bez rozprawy - informuje TVP Olsztyn. Jednak Sędzia Anna Szczepańska uznała, że proponowana przez prokuratora i oskarżonego kara jest nieadekwatna do stopnia społecznej szkodliwości czynu.


Wyrok jest nieprawomocny.jaz 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0