Rzucił niedopałkiem w policyjne auto i stracił swoje

Niekulturalny 32-latek zaczął od zaśmiecania ulicy, a skończył z poważnymi zarzutami. fot. Policja.pl

  • 9 lipca br na ul. Rzgowskiej w Łodzi 32-latek kierujący BMW podczas oczekiwania na zmianę świateł rzucił niedopałkiem w radiowóz stojący obok czym zwrócił uwagę funkcjonariuszy.
  • Mundurowi nakazali niekulturalnemu kierowcy zjechać na pobocze.
  • Okazało się, że 32-latek miał w organizmie 0,5 promila alkoholu.
  • Zarówno pijany kierowca jak i jego pasażer nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.

Panowie nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Jedyny dokument jako posiadał nietrzeźwy kierujący to niemiecki protokół zatrzymania prawa jazdy. Policjanci szybko ustalili, że 32-latek miał zatrzymane prawo jazdy na terenie Niemiec. BMW zostało odholowane na koszt właściciela na parking strzeżony. Teraz  32-latek za swoje ,,głupoty” (kierowanie pojazdem bez uprawnień, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, kierowanie pojazdem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz zaśmiecanie drogi publicznej) odpowie przed sądem. Grozi mu 2 lata pozbawienia wolności.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny