Dla dwunastu mieszkańców gminy Ruda Huta przewidziano szkolenie, za który nie zapłacą ani złotówki. Oprócz kursu na prawo jazdy kategorii B otrzymają też kompleksowe wsparcie. Specjaliści pomogą im np. ułożyć plan rozwoju zawodowego i napisać CV, a także podpowiedzą, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Projekt jest kierowany do osób długotrwale bezrobotnych. Takim wsparciem zostanie objętych dwanaście osób, jednak połowa miejsc jest przewidziana dla kobiet. W projekcie mogą wziąć udział także rolnicy ubezpieczeni w KRUS, którzy nie są nigdzie zatrudnieni.


- Chcemy dać mieszkańcom wędkę, a nie rybę - mówi Jarosław Walczuk, zastępca wójta Rudy Huty. - Spośród wszystkich chętnych do udziału w szkoleniu wybierzemy osoby, którym prawo jazdy najbardziej się przyda i pomoże np. w znalezieniu pracy. Bardzo ważne jest, żeby każda z osób odpowiednio umotywowała swoją chęć udziału w szkoleniu i przekonała nas, dlaczego to właśnie ona powinna zostać na nie zaproszona. Zależy nam, żeby jak najbardziej aktywizować lokalną społeczność i umożliwić mieszkańcom rozwój.


Wszyscy zainteresowani projektem powinni zgłaszać się do Urzędu Gminy.


mp


Źródło: Dziennik Wschodni


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0