Rozwój wymaga inwestycji

Nasze szkolenie musi być nowoczesne, a nowoczesne technologie optymalizują koszty. Przy wykorzystaniu „outsourcingu” da się to zrobić korzystnie. Oczywiście, można to zrobić indywidualnie, ponosząc koszty i wtedy mogą one być wysokie- wiem coś o tym”, Filip Grega, Prawko +, komentując wydatki ponoszone przez OSK na nowoczesne technologie, niezbędne dla nowoczesnego funkcjonowania ośrodka”.

Zdaniem gościa programu Porozmawiajmy o Branży, również przy wykorzystaniu zewnętrznych usług, cały proces da się przeprowadzić nowocześnie. Trzeba po prostu chcieć. Filip Grega uważa, że z tym bywa kiepsko. Szczególnie w niewielkich miejscowościach rynek jest przyzwyczajony przez lata do niskich standardów prowadzenia kursów.

„Coś, co było dziadostwem przez dwadzieścia lat, przestaje być dziadostwem- staje się normą. I ludzie po prostu nie wiedzą, że można inaczej. Nie rozumieją tego. Każdego tygodnia przychodzą do biura Rzecznika Praw Kursanta skargi na nierzetelność ośrodków i najczęściej są to ośrodki nienowoczesne”.