Według zaleceń KGP policjantowi nie wolno skracać dystansu wobec kierowców. Czy to na pewno dobrze?
Nierzadko podczas kontroli drogowej funkcjonariusz zwraca się do kierowcy używając formy "Pan" lub "Pani" oraz imię kierowcy np. ,,Pani Anno", ,,Panie Andrzeju". Moim zdaniem słowa te zmniejszają stres podczas kontaktu z funkcjonariuszem oraz ocieplają wizerunek Policji. KGP twierdzi, że zwracanie się do kierowcy za pomocą takich zwrotów nie powinno mieć miejsca.

KGP rozesłało pisma do Komend Wojewódzkich Policji w całym kraju, w których informuje, że policjant powinien przestrzegać zasad poprawnego zachowania i używać zwrotów grzecznościowych. W piśmie jest informacja także o tym, że forma ,,Pan/Pani" oraz imię danej osoby nie powinna mieć zastosowania w rozmowie. Według KGP podnosi to dyskomfort osoby kontrolowanej.

  • Ty też czujesz dyskomfort, kiedy policjant zwraca się do ciebie w stylu ,,Pani/Panie .... " czy może wręcz przeciwnie?
Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

 
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0