Rozmawiajmy, bądźmy otwarci

Elżbieta Stelmach, trenerka biznesu i doradca zawodowy, od lat pracująca z młodymi ludźmi uważa, że warto aby w programie kursu na prawo jazdy znalazł się czas na budowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Kursanci powinni być świadomi, że stres będzie im towarzyszył, że nie da się go pozbyć. A przede wszystkim, należy rozmawiać i przekazywać informację zwrotną, ponieważ dla przedstawicieli pokolenia zet, jak i milenialsów czytelnie i właściwie przekazana ocena jest bardzo istotna.

„Każdy z nas ma inny poziom odporności na stres, który wynika chociażby ze stylu myślenia, z temperamentu, z różnych rzeczy. Natomiast potrzebne są choćby „podstawy podstaw”. Starsze pokolenie nie mówi o wielu rzeczach, ponieważ wydaje im się, że młody człowiek powinien o tym wiedzieć. A młody człowiek mówi, że nie wie, że nikt mu o tym nie powiedział. Może się zdarzyć, że udaje. Ale przecież korona nam z głowy nie spadnie, jeśli ustalimy te rzeczy, jeśli powiemy, że coś nam się podoba lub nie. Rozmawiajmy z nimi, nie każmy im się domyślać”.