Rozbito grupę okradającą TIR-y

Pięciu mężczyzn, którzy włamywali się do ciężarówek podczas postojów na parkingach, wpadli na gorącym uczynku. Policjanci udowodnili im kradzieże na terenie Polkowic i sąsiednich powiatów oraz poza granicami kraju.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i wydziału prewencji komendy powiatowej policji w Polkowicach zatrzymali pięciu mieszkańców Głogowa w wieku od 16 do 26 lat, podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do naczepy TIR-a. Policjanci zaskoczyli podejrzanych w momencie rozcinania przez nich plandeki. Gdy funkcjonariusze podjęli akcję zatrzymania, kierowca nagle ruszył nie reagując na polecenia do zatrzymania się. Sprawcy uciekali autem, uderzając bokiem samochodu jednego z interweniujących policjantów stwarzając bezpośrednie zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Następnie kierowca usiłował najechać na drugiego z funkcjonariuszy. W tym momencie policjant oddał strzały w koło samochodu, próbując uniemożliwić mu ucieczkę. Mimo tego, że opony zostały przestrzelone, dalej kontynuował ucieczkę. Do pościgu włączyły się inne patrole pełniące służbę w okolicy. Podjęte działania doprowadziły do zatrzymania sprawców. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze w trakcie pracy nad sprawą ustalili, że podejrzani w okresie kliku miesięcy w podobny sposób działali na terenie Polkowic i sąsiednich powiatów, a także poza granicami kraju. Interesował ich towar znajdujący się w naczepach TIR-ów. Sprawcy wybierali miejsca postojowe dla TIR-ów położone w okolicach stacji paliw. Jak ustalili funkcjonariusze kradli min. opony, odzież a także paliwo. Wstępnie straty oszacowano na kwotę blisko 40 tys. zł na szkodę różnych pokrzywdzonych. Część skradzionych przedmiotów została odzyskana.

Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Przedstawiono również zarzuty czynnej napaści i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie wobec dwóch z zatrzymanych zastosowano poręczenie majątkowe, wobec dwóch następnych sąd orzekł tymczasowy areszt. O losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Źródło: KPP w Polkowicach

 

2 komentarze do “Rozbito grupę okradającą TIR-y”

  1. Pingback: ks pod

  2. Pingback: lwrc rifles for sale

Dodaj komentarz