,,Rower to pojazd” czyli kultura jazdy na rowerze

Początek to wiosny to idealny start dla kampanii promującej rowerowy savoir-vivre. fot. um.warszawa.pl

Miasto Warszawa postanowiło wziąć się za edukację rowerzystów. Głównym celem kampanii ,,Rower to pojazd” jest poprawa kultury jazdy bezpieczeństwa na ulicach stołecznego miasta.

Na ścieżkach rowerowych zobaczymy strażników miejskich których wspierać będą specjalnie przeszkolone osoby do edukowania rowerzystów tzw. edukatorzy. Ich zadaniem jest przekazanie wiedzy i pokazywanie, że warto jeździć zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  • W akcję zaangażowany jest ZDM, Straż Miejska oraz firma Veturilo – Nextbike Polska (operator miejskich rowerów). Od wczoraj po ulicach Warszawy jeździ 300 rower ze specjalnymi banerami promującymi całą akcję. Według szacunkowych danych w okresie letnim nawet 7% warszawiaków podróżuje jednośladem napędzanym siłą własnych mięśni. W stolicy jest obecnie około 500 km ścieżek rowerowych.

Oprócz budowy i remontów kolejnych kilometrów tras rowerowych równie ważne są działania edukacyjne – mówi Robert Soszyński, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Akcja ma trwać przez cały okres wiosenno-letni. Rowerzystów na ulicach jest już coraz więcej ze względu na korzystną pogodę. Rowerzyści nie zawsze wiedzą jak się powinno zachowywać w ruchu drogowym. Wielu rowerzystów nie zna obowiązujących przepisów w porównaniu do kierowców, którzy muszą zdać egzaminy aby móc prowadzić auto.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.