Romet 4E – nowość motoryzacyjna z Polski

Romet 4E - nowość motoryzacyjna z Polski

Szykuje się prawdziwy bum. Romet zaprezentował prototyp samochodu, który już w przyszłym roku powinien trafić do produkcji. Do prowadzenia auta nie będzie wymagane prawo jazdy, a pokonanie stu kilometrów ma kosztować mniej niż 10 złotych – doniósł portal Onet.pl.

Odbywające się w Kolonii targi Intermot to jedna z najważniejszych wystaw motocykli. Kilka dni przed rozpoczęciem imprezy Romet ogłosił, że przygotuje innowacyjny produkt. Okazał się nim… elektryczny mikrosamochód 4E!

 

Nazwa pojazdu pochodzi od słów Electric, Economic, Ecologic, Easy. Romet 4E ma 2,45 metra długości i jest w stanie przewieźć dwie osoby. Do napędu pojazdu użyto dwóch elektrycznych silników BLDC o łącznej mocy 5,4 KM, które mają rozpędzać auto do 45 km/h.

 

Masa Rometa 4E bez akumulatorów wynosi 349 kilogramów. Baterie – w zależności od pojemności oraz rodzaju będą ważyły ok. 100 kilogramów. Przewidywany zasięg nowości z Dębicy wynosi 100 kilometrów. Naładowanie baterii zajmie kilka godzin, a za prąd, który umożliwi pokonanie 100 kilometrów przyjdzie zapłacić niecałe 10 złotych.

Niska masa oraz ograniczona moc sprawi, że za kierownicą samochodu marki Romet będą mogły zasiąść osoby posiadające prawo jazdy kategorii B1, które można uzyskać po ukończeniu 16. roku życia.

 

Pojazd będą mogli również prowadzić posiadacze motorowerowego prawa jazdy kategorii AM, nad którego projektem pracuje rząd. Dokument ma być osiągalny dla osób, które ukończyły 14. rok życia. Na tym nie koniec. W wielu krajach lekkie czterokołowce – do których zalicza się Romet 4E – dorośli mogą prowadzić bez jakichkolwiek specjalnych uprawnień.

 

Nowy samochód z Polski ma kosztować 6-7 tysięcy euro. Auto powinno wejść do produkcji w przyszłym roku. Kształt karoserii nie ulegnie zmianie, jednak przedstawiciele firmy Romet zapewniają, że uatrakcyjnione zostanie wnętrze. W planach jest także wprowadzenie do oferty wariantu z niewielkim silnikiem wysokoprężnym.

 

Źródło: Onet.pl

 

1 komentarz do “Romet 4E – nowość motoryzacyjna z Polski”

  1. Pingback: เว็บปั้มไลค์

Dodaj komentarz