Rok 2023 bezpieczniejszy na ulicach stolicy

Na drogach Warszawy i garnizonu stołecznego w ubiegłym roku wydarzyło się mniej wypadków. Zgodnie z komunikatem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji mniej było także ofiar wypadków drogowych.

Rok 2023 podsumowany został liczbą 1151 (tysiąca stu pięćdziesięciu jeden) wypadków drogowych, w których zginęło 101 osób, a 1281 zostało rannych. W stosunku do roku 2022 liczba poważnych zdarzeń jest mniejsza o 56. Śmierć poniosło  o 6 osób mniej. Rok 2023 był najbezpieczniejszy na stołecznych drogach od 1991 roku, w którym w stolicy na drogach zginęło aż 314 osób. Policjanci oceniają, że wizja zero, zgodnie z którą na ulicach Warszawy żaden uczestnik ruchu drogowego nie zginie jest realna. Potrzebna jest dyscyplina, konsekwencja, nowoczesne przepisy i sprzęt do dyspozycji policji. Policjanci podkreślają jednak, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od postawy kierowców i pieszych. I apelują o zachowanie rozwagi i przestrzeganie obowiązujących przepisów.