Rządowy projekt zakłada wprowadzenie nowej opłaty jakościowej oraz podwyższenie kary za przeprowadzenie przeglądu technicznego po wyznaczonym w dokumencie terminie.  

Wpływy z nowej opłaty "jakościowej" zostaną przeznaczone na zapewnienie "wysokiej jakości badań technicznych". Wysokość opłaty, która będzie obowiązywać od 2020 roku, ma nie przekraczać 3,5 zł od jednostkowego badania technicznego.
Przy około 20 mln badań technicznych wykonywanych rocznie, wpływy mogą sięgnąć nawet 70 mln zł. Kosztem mają zostać obciążeni przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów.


  • Dotychczasowe kompetencji starostów w zakresie nadzoru nad stacjami technicznymi zostaną przejęte przez Transportowy Dozór Techniczny.

  • Budżet Transportowego Dozoru Technicznego zostanie zasilony min. wpływami z podwyższonych kar za wykonanie badania technicznego w okresie 45 dni od wyznaczonego terminu. Kara ma wynosić 50% opłaty za badanie techniczne.


 
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0