Rewolucja w nauczaniu. LIVE 3 listopada 2021 o 20:30

Na naszych oczach, w czasie naszego życia dokonuje się kolejna epokowa zmiana w edukacji.
Zmiana, która umożliwia skuteczną realizację celów szkoleniowych, osobistych, biznesowych.
Ta zmiana to skuteczne wykorzystywanie Internetu.

Historia edukacji to kilka przełomowych zdarzeń, które umożliwiły szerokie rozpowszechnianie wiedzy i dotarcie do nieporównywalnie większej ilości odbiorców niż wcześniej. Pierwsze to zapewne zakładanie bibliotek w świecie starożytnym. Biblioteka Celsusa w Efezie, której budynek można podziwiać do dzisiaj czy założona przez Aleksandra Macedońskiego biblioteka aleksandryjska rozpoczęły erę miejsc określanych jako porty wiedzy. A piętnastowieczne wynalezienie przez Gutenberga możliwości druku nadało wiedzy nieporównywalnie bardziej demokratyczny charakter niż kiedykolwiek wcześniej.

Internet dał nam nieograniczone możliwości dotarcia do uczniów, kursantów. Zarówno w kwestii wiedzy merytorycznej, jak i narzędzi marketingowych. W 2021 roku pozwala prowadzić proces edukacyjny w sposób, którego oczekują nasi kursanci pochodzący z pokolenia dorastającego już w świecie Internetu. Pokolenie, które określane jest jako motywowane przez doświadczanie- chce, aby proces zdobywania wiedzy był przygodą, a każde przeżycie, w którym nie ma komponentu internetowego traktowane jest jako niepełne.

To pokolenie, którego charakterystyka sprzyja skutecznemu nauczaniu online i budowaniu autorytetu instruktora nauki jazdy. Osiemnastolatkowie poszukują autorytetów w wąskich obszarach, którymi się zajmują: lekarzy- w procesie terapii, muzyków- w kreowaniu dźwięków, trenerów- w sporcie, instruktorów nauki jazdy w dziedzinie kształtowania kompetencji bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nie szukają idoli, którzy powiedzą im jak żyć, a merytorycznych specjalistów.

Takim specjalistą jest profesjonalny instruktor nauki jazdy. A jeśli do swojej wiedzy dołączy warsztat pracy za pośrednictwem Internetu: współprowadzenie wykładów online, częsty kontakt z kursantem pozwalający na weryfikację efektywności postępów wiedzy, wsparcie i współtworzenie społeczności online, gwarantuje zawodowy sukces sobie oraz ośrodkowi szkolenia kierowców, w którym pracuje. A ten ośrodek musi mieć odwagę korzystać z nowoczesnych narzędzi: biblioteki online, kanałów transmisji wykładów, wiedzy ekspertów spoza ośrodka, ocen, rekomendacji, bazy testów obsługiwanych przez sztuczną inteligencję.

Świetnie, że żyjemy w czasach, w których historia dzieje się na żywo… Pomiędzy Aleksandrem Macedońskim, a pierwszym wydrukiem Biblii minęło ponad siedemset lat, a pierwszą publikację z drukarni w Moguncji od wynalezienia Internetu dzieli prawie 600 lat. To co się dzieje na naszych oczach, zdarza się raz na kilkaset lat- bądźmy wdzięczni losowi, że doświadczamy rewolucyjnych zmian i… wykorzystajmy to.

O skutecznym i fascynującym nauczaniu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i tradycyjnych (zawsze niezbędnych) nośników wiedzy będziemy dyskutować z Wami i z naszymi gośćmi podczas programu Porozmawiajmy o Branży, w środę 3 listopada o godzinie 20.30. Transmisja na stronie szkola-jazdy.pl oraz na naszych kanałach Facebook i YouTube.