Resort zdrowia: orzeczenia to nie problem

badanie lekarskie

Lekarze powinni posługiwać się „starymi” wzorami dokumentów. Na razie także w przypadku nowych kategorii prawa jazdy – tłumaczy Krzysztof Bąk, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. 

Komunikat MZ jest odpowiedzią na wątpliwości, które po wejściu w życie ustawy o kierujących pojazdami mają niektórzy lekarze. Ich zdaniem, resort, pod który podlegają nie wydał wytycznych w kwestii wzoru orzeczenia lekarskeigo potrzebnego do uzyskania wniosku o prawo jazdy. 

– Sytuacja sprowadza się do tego, że ustawa pozwala pozwala posługiwać się „starymi” wzorami jeszcze przez 18 miesięcy – tłumaczy odpowiedź Krzysztofa Bąka specjalista ds. prawnych Radosław Biernat. – Ich zawartość nie uwzględnia jednak nowych kategorii uprawnień, w związku z czym konieczne jest „naginanie” wzorów do nowych realiów w drodze wykładni. To, delikatnie mówiąc, osobliwa sytuacja.

Wynika z tego, że ludzie, którzy będą ubiegali się o uzyskanie nowych kategorii prawa jazdy (AM, A2) do czasu wydania aktów wykonawczych przez Ministerstwo Zdrowia, będą otrzymywali zaświadczenie lekarskie na „starych” blankietach.

– W związku z wątpliwościami interpretacyjnymi, takie stanowisko zostało wysłane  do wiadomości konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny pracy oraz do wszystkich wojewódzkich ośrodków medycyny pracy – mówi Krzysztof Bąk.

jaz

4 komentarze do “Resort zdrowia: orzeczenia to nie problem”

  1. Pingback: Kardinal Stick

  2. Pingback: organic turkey tail mushroom capsules

  3. Pingback: b52

Dodaj komentarz