Lekarze powinni posługiwać się "starymi" wzorami dokumentów. Na razie także w przypadku nowych kategorii prawa jazdy - tłumaczy Krzysztof Bąk, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. 

Komunikat MZ jest odpowiedzią na wątpliwości, które po wejściu w życie ustawy o kierujących pojazdami mają niektórzy lekarze. Ich zdaniem, resort, pod który podlegają nie wydał wytycznych w kwestii wzoru orzeczenia lekarskeigo potrzebnego do uzyskania wniosku o prawo jazdy. 


- Sytuacja sprowadza się do tego, że ustawa pozwala pozwala posługiwać się "starymi" wzorami jeszcze przez 18 miesięcy - tłumaczy odpowiedź Krzysztofa Bąka specjalista ds. prawnych Radosław Biernat. - Ich zawartość nie uwzględnia jednak nowych kategorii uprawnień, w związku z czym konieczne jest "naginanie" wzorów do nowych realiów w drodze wykładni. To, delikatnie mówiąc, osobliwa sytuacja.


Wynika z tego, że ludzie, którzy będą ubiegali się o uzyskanie nowych kategorii prawa jazdy (AM, A2) do czasu wydania aktów wykonawczych przez Ministerstwo Zdrowia, będą otrzymywali zaświadczenie lekarskie na "starych" blankietach.


- W związku z wątpliwościami interpretacyjnymi, takie stanowisko zostało wysłane  do wiadomości konsultanta krajowego w dziedzinie medycyny pracy oraz do wszystkich wojewódzkich ośrodków medycyny pracy - mówi Krzysztof Bąk.


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0