Rejestracja pojazdu przez aplikację mObywatel? Jak najbardziej.

Krzysztof Gawkowski, minister cyfryzacji, zapowiedział, że zarejestrowanie samochodu za pośrednictwem rządowej aplikacji będzie możliwe jeszcze podczas tej kadencji Sejmu.

Łatwość rejestracji pojazdu ma szczególne znaczenie od początku 2024 roku.  Od pierwszego stycznia mamy obowiązek przerejestrowania pojazdu w czasie 30 dni od zakupu. Nie wystarczy zgłosić fakt nabycia pojazdu. A za niedopełnienie obowiązku możemy zapłacić grzywnę w wysokości 1000 złotych. Cytując Krzysztofa Gawkowskiego, rząd chce doprowadzić do sytuacji, w której obywatel zamiast w urzędzie komunikacji, rejestruje samochód przez telefon. Zależy mi aby w mObywatelu była interoperacyjność, tzn. możliwość skorzystania z innych usług, które są dostępne na rynku”.