Redukcja punktów karnych reaktywacja

Już od 17 września polscy kierowcy będą mogli ponownie odbyć płatne szkolenia umożliwiające redukcję punktów karnych. Uczestnictwo w ośmiogodzinnym szkoleniu umożliwi redukcję 6 punktów karnych. Znamy szczegóły.

Przedstawiają się one następująco: dyrektorzy wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego określą cenę uczestnictwa, która ich zdaniem nie powinna być niższa niż tysiąc złotych. Wiadomo również, że już w tej chwili zainteresowanie jest ogromne. Niektóre ośrodki tworzą listy oczekujących. Warto zaznaczyć, że rząd nie tylko w tym kontekście łagodzi po roku twarde prawo, które doprowadziło, do przynajmniej okresowego, zmniejszenia liczby wypadków drogowych. Także od 17 września, kartoteka punktów karnych kierowcy zostanie oczyszczona już po roku, a nie po dwóch.