Raporty BRD – jaki mają cel?

Raport ze sprawozdania o stanie bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2020 roku będzie gotowy do końca marca – zapowiada sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.  

Konrad Romik w programie „Porozmawiajmy o branży” zapewnił, że prace nad raportem już trwają.

– Pracujemy już nad tym dokumentem. Mamy pierwsze informacje i oceny, ale trzeba to wszystko jeszcze przeanalizować wspólnie z instytucjami naukowo-badawczymi. Na bazie tego raportu przedstawiamy problemy do rozwiązania i informujemy o różnego typu złych trendach, z którymi trzeba walczyć – mówił Konrad Romik.
Zmniejszenie liczby wypadków i obniżenie o połowę liczby zabitych – takie były główne założenia Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013 – 2020. Program właśnie się zakończył.
Z raportu za 2019 rok wynika, że na polskich drogach zginęło o 300 osób więcej niż w 2018. Na BRD w ciągu ostatnich pięciu podsumowanych lat Ministerstwo infrastruktury wydało prawie 40 milionów złotych.