Rajdowcy i rowerzyści mają zgodę na kolce

Opony z kolcami będą mogli używać rajdowcy podczas zimowych zawodów. Dzięki zgodzie na korzystanie z opon wyposażonych w kolce zimą poprawi się bezpieczeństwo rowerzystów.

Takie zmiany zakłada uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym. Nowela trafi teraz do Senatu. Posłowie zgodzili się na używanie przez rowerzystów opon z małymi kolcami, bo jazda zimą na normalnych oponach nie gwarantujea wystarczającej przyczepności. Szczególnie podczas gołoledzi lub jazdy po ubitym śniegu.
Nowelizacja dopuszcza także stosowanie opon z kolcami na trasach rajdowych. Dzięki temu kierowcy startujący na zaśnieżonych odcinkach będą mieli większą kontrolę nad samochodem. Ten zapis pozwoli przywrócić do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski takiego klasyka, jakim był Rajd Zimowy.

 

2 komentarze do “Rajdowcy i rowerzyści mają zgodę na kolce”

  1. Pingback: muha med

  2. Pingback: Kampala International University

Dodaj komentarz