Tak jak informowaliśmy w poniedziałek, resort cyfryzacji przygotował projekt, w którym zaproponowano przesuniecie wejścia w życie CEPiK-u 2.0 na 4 czerwca 2018 r. Pozytywnie rozpatrzyła go już Rada Ministrów.

Projekt nie zawiera większych zmian merytorycznych - jego istotą jest odsunięcie w czasie do 4 czerwca 2018 r. wejścia w życie wszystkich regulacji uzależnionych od CEPiK 2.0 i utrzymanie do tego czasu stanu obecnego.


W uzasadnieniu podkreślono, że uruchomienie CEPiK 2.0 1 stycznia 2017 jest całkowicie nierealne i utrzymanie tego terminu w przepisach spowodowałoby paraliż, m. in. w zakresie szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców.


Projekt będzie procedowany w uproszczonej procedurze i nie ma raczej ryzyka spóźnienia. Nowelizacja będzie pociągać za sobą konieczność dostosowania ponad 30 rozporządzeń, w tym związanych ze szkoleniem, egzaminowaniem i wydawaniem dokumentów.


Wprowadzano także regulację, zgodnie z którą podstawą do wszczęcia postępowania o zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym będzie wyłącznie fakt złamania tego przepisu. Bez względu na to, czy dojdzie do rzeczywistego zatrzymania prawa jazdy przez policję w trakcie kontroli.


rb, jaz


Projekt ustawy znajduje się w załączniku


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0