PWPW grozi ITS sądem

egzamin teoretyczny na prawo jazdy

– W naszej ocenie konsorcjum ITS/Sygnity swoimi poczynianami dopuściło się wobec PWPW nieuczciwej konkurencji – czytamy w piśmie skierowanym do Instytutu Transportu Samochodowego przez Tadeusza Wachowskiego, dyrektora pionu produktów i usług identyfikacyjnych Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. ITS nie zamierza jednak na nie reagować.

O jakie działania chodzi?

Wachowski wymienia m.in. wprowadzenie w błąd wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego w sprawie możliwości integracji systemu oferowanego przez ITS/Sygnity z tym w starostwach, kierowanie w stosunku do starostw zarzutu bezprawnego działania i uchylanie się od realizacji zadań publicznych, zastraszanie WORD-ów poprzez grożenie dyscypliną finansową w razie wyboru rozwiązania PWPW.

„Dalsza eskalacja takiej polityki opartej na nieprawdziwym informacjach oraz niesprawdzonych opiniach, mających na celu wpłynięcie w sposób bezprawny na decyzję WORD-ów w konsekwencji skutkować może skierowaniem PWPW S.A. sprawy na drogę sądową” – czytamy w piśmie sygnowanym przez Wachowskiego.

Jednocześnie przedstawiciel Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych stwierdził, że WORD-y wybierając ofertę ITS/Sygnity „nie zapewniły sobie działania ośrodka po 19 stycznia”.

Co na to Instytut Transportu Samochodowego/Sygnity?

–  Nie zamierzamy reagować na pismo PWPW – mówi Marcin Ślęzak, koordynator prac nad nowym egzaminem na prawo jazdy z ramienia ITS – W tej sprawie wystarczająco dużo już zostało powiedziane i zainteresowani znają problem. Zamiast na kolejnej polemice i przepychance słownej, w sytuacji, gdzie do wejścia przepisów pozostał już niecały miesiąc, skupiamy się na kilkudziesięciu wdrożeniach, które są przed nami. Pierwsze udane produkcyjne wdrożenia w WORD-ach mamy już zresztą za sobą.

List PWPW to reakcja na pisma, które konsorcjum ITS/Sygnity skierowało do WORD-ów skłaniających się ku ofercie PWPW/HP (Legnica, Zielona Góra, Koszalin, Bydgoszcz, Toruń, wszystkie wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego z Podkarpacia, Opole oraz Częstochowa). Na początku grudnia otrzymały one od ITS/Sygnity nastepującą wiadomość: „ W związku z wyborem oferty Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych uprzejmie prosimy o podanie przyczyny odrzucenia oferty złożonej przez Instytut Transportu Samochodowego i firmę Sygnity SA (…). W trakcie procesu kwalifikacji przedstawiliśmy takie same gwarancje techniczne i formalnoprawne zapewnienia komunikacji z system informatycznym starostw powiatowych, jak firma konkurencyjna PWPW. W związku z powyższym wnosimy o dokonanie ponownej oceny ofert w oparciu o oficjalnie pozyskane dokumenty, informacje i fakty w ramach postępowania, ponieważ bezpodstawne odrzucenie naszej oferty skutkuje dla Państwa niekorzystnym rozstrzygnięciem, tj. zwiększonymi o ponad 45 proc. w skali roku wydatkami na realizację zadania wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego” – czytamy w liście napisanym przez ITS/Sygnity.

jaz

15 komentarzy do “PWPW grozi ITS sądem”

 1. To co robi PWPW to grubymi nićmi szyta afera. A Starostwa? No cóż. Darmowy Przedstawiciel Handlowy. Może od stycznia zaproponuje żeby do wszystkich przyszłych kursantów wysyłali listy stwierdzające, że tylko mój ośrodek jest w stanie spełnić wszystkie ich wymagania i oczekiwania.

 2. swiete prawo pwpw to obrony swojej pozycji. sygnity z its nabrało wordy, a teraz placz. to troche jakby bedac deweloperem wybudowac dom bez kanalizacji i zadac mozliwosci defekacji za darmo u sasiadow

 3. Rozumiem, że pwpw działało w wordach od kilkunastu lat, zostali nagle zaatakowani przez its, ktoremu sie zamarzyło nagle byc rowniez w starostwach? Dlatego argument o swietym prawie do obrony – jest odwracaniem kota ogonem… Pwpw niech sie nie ustawia w roli ofiary – bo to śmieszne :-). Ofiarami będą osk i kandydaci na prawo jazdy i to im przysługuje prawo do obrony.

    1. Jak zwykle chodzi o kasę, PWPW za wszelką cenę chce zarobić, WORDy kasy nie mają, starostwa tną etaty kasy od Państwa o roku dostają mniej na swoje cele, Ludzie liczą każdą złotówkę, kursantów coraz mniej – niż demograficzny i brak pracy się na siebie nakładają. A PWPW kombinuje jak tu Nas oskubać. ITS zapewniając pytania do WORD zawsze był uczciwy i nie ma się co dziwić że działania PWPW wszyscy odbierają tak negatywnie bo tylko Kasa się liczy!!!

     1. wygadujecie co Wam slina na jezyk przyniesie, to moze redaktorzy po prostu zadadza obiektywne pytania do pwpw i opublikuja odpowiedz? bo te cuda, ktore opowiadacie o uczciwosci lesnych dziadkow z ITS sa godne pozalowania. tak sie sklada, ze jest kilka osob, ktore znaja historie tworzenia w 2000-2002 bazy pytan i pare osob na tym kase zarobilo. kit i sciema ten caly instytut od resorakow
      a wkurzenie srodowiska jest skutecznie podsycane przez rozne winfory, kierowca.pl, strefy jazdy, bo wam pwpw kuku zrobilo i przyjdzie w normalnych cenach sprzedawac programy dla OSK a nie ceny z sufitu.

    2. Pingback: blog here

    3. Pingback: Devops Services company

    4. Pingback: Uodiyala

    5. Pingback: see here now

    6. Pingback: ทะเบียนประมูล

Dodaj komentarz