- W naszej ocenie konsorcjum ITS/Sygnity swoimi poczynianami dopuściło się wobec PWPW nieuczciwej konkurencji - czytamy w piśmie skierowanym do Instytutu Transportu Samochodowego przez Tadeusza Wachowskiego, dyrektora pionu produktów i usług identyfikacyjnych Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. ITS nie zamierza jednak na nie reagować.

O jakie działania chodzi?


Wachowski wymienia m.in. wprowadzenie w błąd wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego w sprawie możliwości integracji systemu oferowanego przez ITS/Sygnity z tym w starostwach, kierowanie w stosunku do starostw zarzutu bezprawnego działania i uchylanie się od realizacji zadań publicznych, zastraszanie WORD-ów poprzez grożenie dyscypliną finansową w razie wyboru rozwiązania PWPW.


"Dalsza eskalacja takiej polityki opartej na nieprawdziwym informacjach oraz niesprawdzonych opiniach, mających na celu wpłynięcie w sposób bezprawny na decyzję WORD-ów w konsekwencji skutkować może skierowaniem PWPW S.A. sprawy na drogę sądową" - czytamy w piśmie sygnowanym przez Wachowskiego.


Jednocześnie przedstawiciel Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych stwierdził, że WORD-y wybierając ofertę ITS/Sygnity "nie zapewniły sobie działania ośrodka po 19 stycznia".


Co na to Instytut Transportu Samochodowego/Sygnity?


Nie zamierzamy reagować na pismo PWPW - mówi Marcin Ślęzak, koordynator prac nad nowym egzaminem na prawo jazdy z ramienia ITS - W tej sprawie wystarczająco dużo już zostało powiedziane i zainteresowani znają problem. Zamiast na kolejnej polemice i przepychance słownej, w sytuacji, gdzie do wejścia przepisów pozostał już niecały miesiąc, skupiamy się na kilkudziesięciu wdrożeniach, które są przed nami. Pierwsze udane produkcyjne wdrożenia w WORD-ach mamy już zresztą za sobą.


List PWPW to reakcja na pisma, które konsorcjum ITS/Sygnity skierowało do WORD-ów skłaniających się ku ofercie PWPW/HP (Legnica, Zielona Góra, Koszalin, Bydgoszcz, Toruń, wszystkie wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego z Podkarpacia, Opole oraz Częstochowa). Na początku grudnia otrzymały one od ITS/Sygnity nastepującą wiadomość: „ W związku z wyborem oferty Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych uprzejmie prosimy o podanie przyczyny odrzucenia oferty złożonej przez Instytut Transportu Samochodowego i firmę Sygnity SA (…). W trakcie procesu kwalifikacji przedstawiliśmy takie same gwarancje techniczne i formalnoprawne zapewnienia komunikacji z system informatycznym starostw powiatowych, jak firma konkurencyjna PWPW. W związku z powyższym wnosimy o dokonanie ponownej oceny ofert w oparciu o oficjalnie pozyskane dokumenty, informacje i fakty w ramach postępowania, ponieważ bezpodstawne odrzucenie naszej oferty skutkuje dla Państwa niekorzystnym rozstrzygnięciem, tj. zwiększonymi o ponad 45 proc. w skali roku wydatkami na realizację zadania wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego” - czytamy w liście napisanym przez ITS/Sygnity.


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0