Punto i Caro to już zabytki

Czas leci to popularny idiom realizowany w wielu językach świata. Gdy zdamy sobie sprawę, że popularne Punto 1 generacji, Polonez Caro lub  Opel Corsa już w tym roku mogą otrzymać żółte tablice, popularne time flies nabiera nowego wymiaru.

Bo przecież te pojazdy towarzyszyły naszej codzienności. I niekoniecznie są tu samochody, do których wzdychaliśmy jako do synonimu luksusu i zamożności. Choć takie też są: Mercedes klasy C 202 lub Volvo 850 kombi z legendarnymi światłami zajmującymi całe tylne słupki. Ale są też pojazdy, które dzięki nowym wtedy formom finansowania, stały się powszechne na polskich drogach: Punto, Corsa, Ibiza, pamiętamy je wszystkie. No i dla wielu, pierwsze rodzinne auta: Ford Mondeo lub Volkswagen Passat B4.  A nostalgicznie, fajna ta motoryzacja, kiedyś…