Przyszedł na egzamin na prawo jazdy i wydmuchał pół promila

policjantka z alkomatem

Dzisiaj rano w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku do egzaminu praktycznego na prawo jazdy przystąpił kursant będący pod wpływem alkoholu – donosi Głos Pomorza. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i urządzenie wykazało ponad 0.5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kursanta i urządzenie wykazało ponad 0.5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj wczesnym rankiem w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku do egzaminu praktycznego na prawo jazdy przystąpił kursant, który jak się później okazało był pod wpływem alkoholu.

34-letni słupszczanin przed wyjazdem na ulice Słupska, na placu manewrowym zdawał pierwszą część egzaminu.

Egzaminator w rozmowie z nim wyczuł charakterystyczny zapach alkoholu i zakazał mu dalszej jazdy.

Przybyli na miejsce policjanci poddali go badaniu na zawartość alkoholu, a urządzenie wykazało ponad 0.5 promila. Mężczyzna przyznał, że spożywał dzień wcześniej alkohol.

Jak dodatkowo ustalili policjanci, kursant ten już nie po raz kolejny podchodził do egzaminu praktycznego. To miało być jego pierwsze prawo jazdy, a dzisiejsze konsekwencje popełnionego przestępstwa mogą być dla niego długotrwałe.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

mp

źródło: Głos Pomorza

 

2 komentarze do “Przyszedł na egzamin na prawo jazdy i wydmuchał pół promila”

  1. Pingback: ห้องพักรายวัน คู้บอน

  2. Pingback: Nocode test automation tool

Dodaj komentarz