Kierowca za niesłusznie odebrane prawo jazdy otrzyma 20 tys. zł odszkodowania od Skarbu Państwa.
Kierowca na tzw. podwójnym gazie podczas kontroli podał się za kogoś innego. Policjanci uwierzyli ,,na słowo" i bez weryfikacji skierowali sprawę do sądu o odebranie prawa jazdy komuś innemu. Na podstawie błędnych informacji przypadkowa osoba straciła prawo jazdy na okres 2 lat.

Pechowy kierowca w styczniu 2015 roku otrzymał pismo dotyczące cofnięciu uprawnień do kierowana pojazdami na okres dwóch lat. Mocno zdziwiony kierowca natychmiast wziął się za wyjaśnienie sprawy.

Decyzję o zatrzymaniu uprawnień podjęto w związku z ogłoszeniem wyroku sądu rejonowego odnośnie zatrzymania pijanego kierowcy. Nietrzeźwy kierowca, sprawca całego zamieszania podszył się pod niewinną osobę, której co ciekawe nie było nawet na terenie naszego kraju. Policja i prokuratura uwierzyła ,,na słowo" nie sprawdzając tożsamości sprawcy i rozpoczęła się sprawa przeciwko niewinnej osobie.

Przypadkowa ofiara oszusta złożyła od razu apelację od wyroku skazującego. Niestety niesłusznie oskarżony kierowca musiał sam udowodnić, że jest niewinny. Dopiero w październiku 2015 roku sąd przyznał mu rację i uchylił wyrok.

Niestety nie był to szczęśliwy koniec historii. W lutym 2016 roku uniewinniony już kierowca został zatrzymany do rutynowej kontroli policyjnej. Funkcjonariusze oznajmili mu, że prowadzi auto bez uprawnień, które zresztą zostały mu zabrane za jazdę po alkoholu. Auto pechowego kierowcy zostało odholowane, a postępowanie zostało rozpoczęte wobec niego ponownie i ponownie niesłusznie.

  • Rok 2017 to dla pechowego kierowcy złożenie kolejnego pozwu w którym oznajmił, że organy państwa naruszyły jego godność i dobre imię. Po zakończeniu kolejnego procesu sąd okręgowy przyznał mu rację i zasądził na jego rzecz 20 tysięcy złotych odszkodowania od Skarbu Państwa. Według sądu doszło do pomyłki policji. Policjanci nie zweryfikowali deklaracji pijanego kierowcy, który .


Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0