Przerażający wzrost liczby kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków

Marihuana i amfetamina to narkotyki najczęściej wykrywane w organizmach kierowców. Według statystyk policyjnych w ostatnich latach ilość kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków zwiększyła się o 50%.

Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałaniu Narkomanii podaje w swoim najnowszym raporcie:

  • 1% Polaków przyznało, że prowadziło samochód pod wpływem narkotyków w okresie ostatnich 12 miesięcy
  • amfetamina i marihuana to narkotyki, których obecność wykrywana jest najczęściej

Według KBdSPN oraz policji w praktyce oznacza to, że po polskich drogach jeździ pod wpływem narkotyków nawet kilkaset tysięcy kierowców.

Oczywiście, o zdecydowanym wzroście wykrywalności decydują także częstsze kontrole w kierunku substancji psychoaktywnych przeprowadzane przez policjantów (w latach 2014-2017 wzrost liczby kierowców, w których organizmach wykryto narkotyki wynosi prawie 50%). Co 6 przeprowadzone badanie daje wynik pozytywny, który stwierdzany był przede wszystkim wśród młodych mężczyzn w wieku 18-35 lat.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.