„Przekręcone” 600 tys. kilometrów/ Łowicz

  • Kontrola odbyła się w niedzielę 12 stycznia w godzinach porannych na ul. Poznańskiej w Łowiczu
  • Po zatrzymaniu do kontroli, okazało się, że stan drogomierza scanii nie zgadzał się aż o 600 tys. kilometrów
  • Według obowiązujących już przepisów za przekręcanie licznika grozi do 5 lat więzienia

Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do wyjaśnienia jak doszło do tak znaczącej rozbieżności we wskazaniach I kto jest za nią odpowiedzialny.

Urszula Szymczak, rzecznik łowickiej policji:

Podczas sprawdzania stanu licznika pojazdu okazało się, że istnieje ogromna rozbieżność co do liczby przebytych kilometrów przez ciężarówkę. Wskazania licznika nie zgadzały się z wpisem, który widniał w zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu o ponad 600 tysięcy kilometrów. W związku z tym policjanci zabezpieczyli pojazd należący do jednej z firm transportowych z powiatu łowickiego.