Do 16 listopada warszawska Straż Miejska prowadzi akcję uświadamiania kierowcom, że parkując na trawnikach i innych terenach zielonych łamią przepisy.

Strażnicy umieszczają za wycieraczkami nieprawidłowo zaparkowanych samochodów informację o naruszeniu art.144 Kodeksu Wykroczeń. Paragraf 1 przepisu nakłada sankcję

  • grzywny do 1000 złotych lub

  • nagany


na osobę, która uszkadza lub niszczy roślinność na terenach przeznaczonych do użytku publicznego.
"W 2018 roku w związku z tym wykroczeniem interweniowaliśmy prawie 34 tysiące razy. Akcją chcemy zwrócić uwagę, że pozostawienie samochodu w takich miejscach jest nie tylko wykroczeniem, ale także niszczeniem środowiska naturalnego"

Akcja ma przede wszystkim na celu uświadomienie kierowcom negatywnego wpływu zachowań niezgodnych z przepisami na wspólne środowisko naturalne, a nie grożenie sankcjami. Jej celem jest opracowanie programu ochrony terenów zielonych Warszawy. Formuła akcji została opracowana przez środowiska mieszkańców, badaczy zachowań społecznych oraz aktywistów ekologicznych w ramach projektu Zarządu Zieleni miasta stołecznego Warszawy.

 

 

 
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0