Protest: Inspekcja Transportu Drogowego przestanie kontrolować pojazdy przewożące towary niebezpieczne

Od Nowego Roku, w ramach protestu przeciwko niskim płacom, Inspekcja Transportu Drogowego przestanie sprawdzać pojazdy przewożące tzw. ARD czyli towary niebezpieczne, m.in.: paliwa, materiały radioaktywne, stanowiące zagrożenie chemikalia. 

Powodem desperacji protestujących jest brak podwyżek płac od 10 lat, przy jednocześnie rosnących kosztach życia oraz perspektywa podwyżek cen w roku 2019. Inspektorzy mają wrażenie, że ich praca to bardziej hobby niż sposób na utrzymanie siebie i rodzin.

Protestujący wskazują, że

  • pracują w weekendy i święta
  • niezależnie od warunków atmosferycznych
  • kontrolowani przez nich kierowcy zarabiają czasem kilkakrotnie więcej, nawet osoby wykonujące finansowaną z budżetu pracę biurową przez 8 godzin dziennie, mają wyższe zarobki

Podkreślają, że zależy im także na poprawie warunków pracy i że walczą o prestiż wykonywanej przez siebie służby.

Mirmił Bielecki, przewodniczący związku zawodowego w Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie, w wypowiedzi dla portalu interia.pl mówi o desperacji funkcjonariuszy, wynikającej także z tego, że trudno określić kto jest odpowiedzialny- kto jest adresatem ich protestu.

Problem polega na tym, że Wojewódzkie Inspekcje Transportu Drogowego podlegają pod wojewodów, ale to nie oni ustalają pensje. Wojewodowie podlegają pod MSWiA, a my pod Generalny Inspektorat Transportu Drogowego, a ten pod Ministerstwo Infrastruktury. Nikt więc nie czuje się za nas odpowiedzialny.

 

 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.