Protest Egzaminatorów – LIVE Porozmawiajmy o branży 15 września 2022

Kolejny etap protestu egzaminatorów!

Po zakończonych fiaskiem rozmowach w Ministerstwie Infrastruktury, egzaminatorzy rozszerzają protest, a egzaminy na prawo jazdy odwoływane są w WORDach w całym kraju. Protestujący czują się ignorowani i wręcz oburzeni zachowaniem urzędników Ministerstwa Infrastruktury. Domagają się rozmów wyłącznie z ministrem Andrzejem Adamczykiem.

Wojciech Dusza, przedstawiciel egzaminatorów podkreśla determinację środowiska egzaminatorów:

“To jest kolejna próba testowania naszej determinacji, ale egzaminatorzy już nie raz pokazali, że potrafią uderzyć pięścią w stół. Propozycja, która padła w Ministerstwie to tak naprawdę okruchy z pańskiego stołu po 14 latach. Nigdy na to się nie zgodzimy”.

Egzaminy nie odbyły się, m.in. w Bydgoszczy, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi i Krakowie.
W poniedziałek stawiło się do pracy tylko czworo z 19 egzaminatorów w łódzkim WORDzie. Większość egzaminów została odwołana.
W Sieradzu- podobna skala absencji i podobny skutek. Dyrektorzy ośrodków egzaminacyjnych przepraszają kandydatów na kierowców i jednocześnie zaznaczają, że nie są w stanie określić kiedy sytuacja ulegnie zmianie. Większość nieobecnych egzaminatorów przedstawiła zwolnienia lekarskie.
WORD we Włocławku informuje, że egzaminy nie będą się odbywać do odwołania.

Protest nie objął jednak wszystkich ośrodków: np. na początku tygodnia normalnie pracował Toruń, Lublin i Słupsk.
A egzaminatorzy w WORDzie Białystok ogłosili strajk włoski, czyli bardzo skrupulatnie i bez pośpiechu wykonywali wszystkie procedury związane z organizacją i prowadzeniem egzaminów.

Egzaminatorzy konsekwentnie żądają podwyżek płac oraz zmian w przepisach dotyczących egzaminowania.
Zapraszamy do dyskusji!