Minister Cyfryzacji zapowiedział, że już za kilka miesięcy pojawią się na ulicach nowe tablice rejestracyjne przeznaczone dla osób zajmujących się handlem samochodami.

Nowe tablice będą pojawiać się zarówno na nowych, demonstracyjnych autach z salonów samochodowych jak i tych używanych pochodzących z komisów samochodowych.
Centralna Ewidencja Pojazdów (CEP) jest już dostosowana do profesjonalnej rejestracji samochodów. Wydawane tablice będą przypisane do konkretnego komisu lub salonu samochodowego, a nie jak dotychczas do pojazdu. W praktyce nie oznacza to nic innego jak jazda próbna z klientem samochodem, który nie został jeszcze zarejestrowany.

Gonimy zachód. W Belgii i Niemczech już od dawna wprowadzona jest profesjonalna rejestracja pojazdów, a na wyspach w Wielkiej Brytanii tablica rejestracyjna przypisana jest na zawsze do samochodu, a nie do kierowcy.

Profesjonalna rejestracja pojazdów z pewnością ułatwi kupującym zakup wymarzonego pojazdu zwłaszcza z rynku wtórnego. Najrozsądniejsza dzisiaj opcja podczas zakupu auta od handlarza to transport auta na lawecie. Druga, mniej popularna metoda to wyrobienie próbnych tablic w swoim wydziale komunikacji, a dopiero wtedy powrót do domu autem ,,na kołach" - opcja mniej popularna gdy auto, które chcemy kupić znajduje się wiele setek kilometrów od naszego domu.

  • Jeszcze przed 11 lipca bieżącego roku zostaną wydane akty wykonawcze z tym związane. Po etapie notyfikacji Komisji Europejskiej do 18 lutego 2019 r. zostaną następnie przedłożone do podpisu Ministra Infrastruktury.


Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0