Prawo jazdy za darmo!

Ruszyła rekrutacja do projektu „Ambitna Kobieta to Ty”. Wsparciem objętych zostanie 20 pań zamieszkałych w powiecie monieckim, w tym 16 z terenu wsi. Uczestniczyć w nim będzie 10 kobiet bezrobotnych i 10 pracujących w rolnictwie.

– Celem podstawowym projektu jest integracja kobiet zagrożonych wykluczeniem społecznym przez zwiększenie możliwości do zatrudnienia i mobilności zawodowej – powiedział Rafał Supiński z monieckiego starostwa. – Szkoleniowy typ projektu zakłada kurs na prawo jazdy kategorii B oraz warsztaty interpersonalne i kurs.

 

Kryterium rekrutacyjnym jest najniższy dochód oraz największa odległość od ośrodków miejskich. Projekt w całości jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i jest to drugi projekt starostwa, dzięki któremu społeczność otrzyma możliwość zrobienia kursu na prawo jazdy. Wcześniej podobny projekt był skierowany do 27 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Rekrutacja upływa 29 października.

 mp/Gazeta Współczesna

Dodaj komentarz