Prawo jazdy miał po zmarłym bracie

dokument prawo jazdy

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca Elbląga. Mężczyzna wyprzedzał na skrzyżowaniach i na podwójnej linii ciągłej. Ponadto w trakcie kontroli drogowej okazał prawo jazdy, które należało do zmarłego brata. Sam nie posiadał uprawnień.

Policjanci drogówki w na krajowej 7 w okolicy Nidzicy zauważyli jadące niebezpiecznie daewoo. Jego kierujący wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu i podwójnej linii ciągłej. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 65-letni mieszkaniec Elbląga.

Mężczyzna okazał swój dowód osobisty jednocześnie oświadczył, że prawo jazdy, gdzieś mu się zawieruszyło w samochodzie. W trakcie gdy je szukał policjanci sprawdzili go w policyjnych systemach informatycznych.

Okazało się, że kierujący w ogóle nie ma uprawnień. Gdy 65-latek wrócił do radiowozu ku zaskoczeniu policjantów, okazał prawo jazdy. Tylko, że nie swoje ale dokument nieżyjącego od 7 lat brata.

Na pytanie dlaczego posługiwał się nim, oświadczył, „że zrobił głupotę” chciał w ten sposób dalej kontynuować jazdę. Policjanci ukarali kierowcę 1000 zł. mandatem i nałożyli na niego 10 pkt. Karnych. Zostało mu również zatrzymane nie prawo jazdy, którym mężczyzna się posługiwał.

 

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie

 

 

 

Dodaj komentarz