Prawko i alimenty

Sąd Najwyższy

Rząd planuje złagodzenie reguł zatrzymywania prawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym.

Rząd chce utrzymać to rozwiązanie, ale obwarować je dodatkowymi warunkami, tak aby uczynić zadość wymaganiom określonym w wyroku TK z 22 września 2009 r. (sygn. P46/07; kwestionował on odbieranie praw jazdy na tle poprzedniej regulacji dotyczącej pomocy dla uprawnionych do alimentów) – donosi „Rzeczpospolita”. Dłużnik będzie się musiał liczyć z odebraniem prawa jazdy, dopiero gdy jego zaległości przekroczą sześć miesięcy (teraz ustawa nie określa terminu, wystarczy bezskuteczność egzekucji, czyli niezapłacenie alimentów przez dwa miesiące). Nie straci go jednak ten, kto dzięki pracy, której wykonywanie wymaga posiadania prawa jazdy, zaspokaja co najmniej 30 proc. zasądzonych alimentów miesięcznie. Decyzja o odebraniu prawa jazdy nie będzie miała arbitralnego charakteru. Dłużnik będzie się mógł od niej odwołać do samorządowego kolegium odwoławczego.

mur

 

3 komentarze do “Prawko i alimenty”

  1. Pingback: click through the next site

  2. Pingback: aksara178 rtp

  3. Pingback: click this over here now

Dodaj komentarz