PRAETORIAN – nowy pojazd funkcjonariuszy

Prototyp pojazdu patrolowo-interwencyjnego właśnie wszedł w fazę testów. Auto jest już w rękach policjantów z Poznania. fot. Policja.pl

Pojazd posiada numer boczny 007 i od poniedziałku będzie działał w terenie przez miesiąc. Po testach zostaną wyciągnięte wnioski celem wprowadzenia nowych udosknaleń oraz poprawek.

Czym właściwie jest PRAETORIAN? To prototyp pojazdu, który został stworzony w ramach projektu badawczo-rozwojowego. PRAETORIAN został stworzony z uwzględnieniem opinii i oczekiwań wielu funkcjonariuszy.

PRAETORIAN w wersji patrolowej to pojazd, gdzie w drugiej strefie znajdziemy stolik i fotele ustawione w takiej konfiguracji aby zapewnić największą wygodę osobom z którymi prowadzone są czynności. Trzecia strefa to klatka służąca do przewozu zatrzymanego.

Pojazd dostępny jest także w wersji wypadowej, czyli przewożącej pododział Policji np. na mecz, koncert itp – wówczas mieści 8 funkcjonariuszy. W drugiej strefie także znajdziemy stolik oraz fotele. Trzecia strefa to stelaż zamiast klatki w którym bez problemu mieszczą sie zestawy i tarcze ochronne. Pod każdym fotelem znajdziemy miejsce na kask oraz rzeczy osobiste funkcjonariusza. Na ścianach bocznych zamontowano kilka gniazd prądowych, gdzie można podładować przenośne urządzenia. Ponadto z przodu pojazdu jest specjalne orurowanie, które umożliwia staranowanie, popchnięcie innego pojazdu jeżeli zajdzie taka konieczność.

Auto powinno sprostać wielu wymaganiom i z pewnością przyczynić się do wygodniejszego, bardziej komfortowego pełnienia służby, nawet tej wielogodzinnej.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.