PRAETORIAN – nowy pojazd funkcjonariuszy

Prototyp pojazdu patrolowo-interwencyjnego właśnie wszedł w fazę testów. Auto jest już w rękach policjantów z Poznania. fot. Policja.pl

Pojazd posiada numer boczny 007 i od poniedziałku będzie działał w terenie przez miesiąc. Po testach zostaną wyciągnięte wnioski celem wprowadzenia nowych udosknaleń oraz poprawek.

Czym właściwie jest PRAETORIAN? To prototyp pojazdu, który został stworzony w ramach projektu badawczo-rozwojowego. PRAETORIAN został stworzony z uwzględnieniem opinii i oczekiwań wielu funkcjonariuszy.

PRAETORIAN w wersji patrolowej to pojazd, gdzie w drugiej strefie znajdziemy stolik i fotele ustawione w takiej konfiguracji aby zapewnić największą wygodę osobom z którymi prowadzone są czynności. Trzecia strefa to klatka służąca do przewozu zatrzymanego.

Pojazd dostępny jest także w wersji wypadowej, czyli przewożącej pododział Policji np. na mecz, koncert itp – wówczas mieści 8 funkcjonariuszy. W drugiej strefie także znajdziemy stolik oraz fotele. Trzecia strefa to stelaż zamiast klatki w którym bez problemu mieszczą sie zestawy i tarcze ochronne. Pod każdym fotelem znajdziemy miejsce na kask oraz rzeczy osobiste funkcjonariusza. Na ścianach bocznych zamontowano kilka gniazd prądowych, gdzie można podładować przenośne urządzenia. Ponadto z przodu pojazdu jest specjalne orurowanie, które umożliwia staranowanie, popchnięcie innego pojazdu jeżeli zajdzie taka konieczność.

Auto powinno sprostać wielu wymaganiom i z pewnością przyczynić się do wygodniejszego, bardziej komfortowego pełnienia służby, nawet tej wielogodzinnej.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.