Poznań: WORD zawiesił egzaminy na kat. A

egzamin na prawo jazdy

Poznaniacy chcący zdawać na prawo jazdy kategorii A (czyli motocykl) muszą poczekać do marca 2012 roku. Decyzję o zawieszeniu egzaminu praktycznego do końca lutego podjął we wtorek Aleksander Kowalewicz, dyrektor poznańskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

– Teraz ci, którzy zaliczyli egzamin teoretyczny, muszą jechać do Leszna albo zdawać w nowym roku, ale już na nowych zasadach – informuje nasz czytelnik. – Nowy egzamin jest trudniejszy, więc lepiej pojechać do innego miasta teraz niż czekać do marca. Dlaczego dyrektor WORD podjął taką decyzję, chociaż według kursantów pogoda jest wciąż sprzyjająca?

– Chciałem uniknąć chaosu związanego z odwoływaniem egzaminów z powodu złych warunków atmosferycznych. Miałem takie prawo – ucina. To prawo, to rozporządzenie Ministra Infrastruktury, na podstawie którego szef WORD może w niesprzyjających warunkach (czasowo) zawiesić egzamin praktyczny. W rzeczywistości niewielu się na to decyduje. Nie korzystają z tego przywileju we Wrocławiu, a nawet na polskim biegunie zimna, czyli w Białymstoku. Tam decyzję o odwołaniu egzaminu podejmuje egzaminator.

– Całą zimę pracujemy normalnie, chyba że faktycznie warunki są niesprzyjające – mówi Andrzej Daniszewski z białostockiego WORD. Miastem, które czasowo nie egzaminuje, jest też Piła.

– Zamierzamy zawiesić praktyczne egzaminy, ale na razie jeszcze nie ma takiej potrzeby – mówi Zbigniew Przeworek z pilskiego WORD. – Jest bardzo dużo chętnych na egzamin. Zainteresowanie prawem jazdy jest ogromne. Wynika to ze zbliżającej się zmiany przepisów i formy egzaminu.

– Jeszcze nie wiadomo, czy i jak przepisy się zmienią. Usta-wa jest pełna luk, a nas obowiązuje rozporządzenie, którego na razie nie wydano – tłumaczy Józef Lorych z WORD w Lesznie. – Będą inne kategorie prawa jazdy, zmieni się wiek kursanta, ceny.

Nikt z rozmówców nie potrafił nam odpowiedzieć, czy w nowym roku zmienią się warunki zaliczania egzaminu praktycznego na kategorię A.

– Jeśli przepisy się zmienią, to będziemy musieli zmienić tor szkoleniowy – mówi Zbigniew Przeworek. – Na razie egzaminujemy wszystkich chętnych, jest ich bardzo dużo.

Ci, którzy zaliczyli egzamin teoretyczny, a nie zaliczyli praktycznego, mogą się udać do dowolnego WORD w kraju. W Wielkopolsce są to Leszno, Konin, Kalisz i – na razie – Piła.

Źródło: Głos Wielkopolski

 

2 komentarze do “Poznań: WORD zawiesił egzaminy na kat. A”

  1. Pingback: Full Report

  2. Pingback: situs togel gacor

Dodaj komentarz