Poznań: mieszkańcy Winograd mają dość „elek”

egzamin na prawo jazdy

Niektórzy z nich tarasują kamieniami wjazd do swoich posesji. Zdarza się, że ustawiają znaki zakazujące wjazdu pojazdów szkoleniowych. Jest jednak szansa, że ich problem zostanie rozwiązany. Poznański WORD mysli o przeprowadzce – donosi poznański oddział Gazety Wyborczej. 

Na winogradzkich ulicach można spotkać wiele „elek”, bo znajduje się tam wojewódzki ośrodek ruchu drogowego. W rejonie ul. Wilczak rocznie przeprowadzanych jest kilkadziesiąt tysięcy egzaminów. Do tego trzeba doliczyć kursantów, którzy chcą jeździć tam, gdzie będą poruszali się podczas „praktycznego”. Taki stan rzeczy barzo denerwuje mieszkańców Winograd, narzekających na tworzące się wszędzie korki. 

Problem chciał rozwiązac już w 2009 r. poznański radny Dominik Herbelholz. Proponował, żeby w godzinach szczytu nie mogła po Winogradach jechać żadna „elka”. Pomysł upadł. Na kolejny wpadła radna sejmiku województwa wielkopolskiego Tatiana Sokołowska. Chciała, żeby poznański WORD utworzył filię. W ten sposób część kursantów szkoliłaby się w innej części miasta. Nic się takiego nie stało. Zarówno dyrektor departamentu infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Agnieszka Kubiakowska – Michalak jak i wicedyrektor poznańskiego WORD Paweł Guzik uważają, że szkoły nauki jazdy nie muszą prowadzić wszystkich jazd szkoleniowych w sąsiedztwie budynku wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego. Argumentują, że wszedzie można uczyć się ruszać lub parkować. 

Poznański oddział Gazety Wyborczej dowiedział się jednak, że mieszkańcy Winograd mogą niedługo odczuć ulgę. WORD rozważa bowiem przeprowadzkę. Wszystko przez nowe przepisy, które zgodnie z zapewnieniem ministra Sławomira Nowaka mają wejść w życie w styczniu przyszłego roku. Zmieni się wtedy sposób egzaminowania motocyklistów i kierowców ciężarówek. Poznańskiemu WORD-owi potrzebny będzie większy plac manewrowy. Poszukiwania gruntu już trwają. Przeprowadzka nie nastąpi jednak wcześniej niż za kilka lat.

 

3 komentarze do “Poznań: mieszkańcy Winograd mają dość „elek””

  1. Pingback: http://www.airlinetickets.de/gourl.php3?url=https://mintmobile.co.za/

  2. Pingback: 5-meo-dmt do

  3. Pingback: buy caluanie muelear oxidize usa​

Dodaj komentarz