Poznaj te strefy!

Mniej więcej tak można przetłumaczyć tytuł akcji, która ma uświadomić kierowcom samochodów osobowych w Wielkiej Brytanii jak nie utrudniać pracy kierowcom samochodów ciężarowych i dbać o bezpieczeństwo.

Poznaj strefy to akcja prezentująca newralgiczne strefy wokół ciężarówki, które ze względu na zjawisko martwego pola objęte są słabą widocznością lub których kierowca nie jest w stanie kontrolować. Każdy mniejszy uczestnik ruchu znajdujący się przed pojazdem lub po obu bokach kabiny może pozostać zupełnie niezauważalny dla kierowcy ciężarówki. Wykorzystując symulacje video i grafiki, brytyjska akcja instruuje kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego jak rozpoznawać i unikać przebywania w tych strefach. Ważne, że została przygotowana w taki sposób, aby treść była zrozumiała dla osób niezwiązanych na co dzień z transportem drogowym. Właśnie dlatego treści kampanii zawierają, m.in. informacje na temat charakterystyki kierowania ciężkimi pojazdami, takich jak np. długość drogi hamowania ciężarówek.