Ustawa o Kierujących wraz z aktami wykonawczymi jest złem, które niszczy branże szkolenia i doprowadza do upadłości małe i średnie przedsiębiorstwa, jakimi są OSK - mówią przedstawiciele Pomorskiego Stowarzyszenia Instruktorów Nauki Jazdy i zapowiadają protest.

Protest ma odbyć się w Gdańsku 19 marca o 9 uczestnicy spotkają się przy stadionie PGE Arena i kawalkadą przejadą pod Urząd Wojewódzki. - Czekamy na deklaracje przyłączenia się do protestu na [email protected] 21 marca podobny protest w Zielonej Górze. Przyłącz się tam, gdzie dasz radę dojechać - apelują organizatorzy i podkreślają, że jest to szansa na wywalczenie dobrych zapisów, bo „kolejna nowelizacja tego BUBLA przed nami”.


Przedstawiamy treść manifestu, który przygotowało PSINJ:


Ustawa o Kierujących wraz z aktami wykonawczymi jest złem, która niszczy branże szkolenia i doprowadza do upadłości małe i średnie przedsiębiorstwa jakimi są OSK. Warto zastanowić się kto na tym zyskał a kto stracił?


Kto na tym zyska?


1. Zyskały na tym WORD-y które walczyły o wykreślenie zapisu dot. szkolenia dodatkowego po trzech niezdanych egzaminach. A dlaczego? A dlatego bo są świadome że do egzaminu i tak trzeba podejść żeby uzyskać uprawnienia, a jazd uzupełniających nie trzeba wykupić!


2. Zyskały znowu WORD-y bo wywalczyły utajnienie bazy pytań, uzyskując zapis o nie zwracaniu opłaty 50 % przy niezgłoszeniu się na egzamin i jednoczesnej podwyżce stawek.


3. Zyskały Starostwa Powiatowe. Ponieważ większość OSK mając na celu dobro swojego klienta będzie samo załatwiało PKK, co skutkuje opłatą za upoważnienie.


4. Zyskały Starostwa Powiatowe ponieważ brak możliwości wygenerowania przez OSK lub kursanta PKK za pomocą platformy ePUAP spowoduje zwiększenie armii urzędników.


5. Zyskały podmioty gospodarcze oferujące podpis elektroniczny i kasy fiskalne (od marca 2013r), bo będzie to wymóg niezbędny do utrzymania się na rynku.


6. Zyskały tzw. Super OSK, zaczynając od e-learingu, po przez szkolenie i prowadzenie zajęć dla instruktorów, a kończąc na kartach rowerowych.


A kto na tym wszystkim stracił?


1. Stracą instruktorzy zobowiązani do przebycia obowiązkowego szkolenia i kosztów z tym związanych ( mało prawdopodobne że OSK będą wywiązywać się z obowiązku pokrywania kosztów z tym związanych).


2. Stracą właściele OSK, kórzy będą tracić czas i pieniądze w Urzędach, zamiast skupić się na swojej działalności, oraz nerwy na kontrolach żeby szanowny Urzędnik nie miał ciśnienia na wynik.


3. Stracą kursanci zmuszeni do ponoszenia dodatkowych kosztów lub straty swojego czasu na wyrobienie PKK


4. Stracą wszyscy ponieważ kursanci po którymś niezdanym egzaminie dojdą do wniosku że po co mi prawo jazdy! A od tego już niedaleko do myślenia po co mi kurs na prawo jazdy skoro zdanie egzaminu graniczy z cudem, a przy tym tyle spraw Urzędowych!


Drodzy koledzy i koleżanki czas podnieść się z kolan i zacząć walczyć o swoje firmy, miejsca pracy i co za tym idzie o byt swoich rodzin. Czas wykrzyczeć swoje niezadowolenie i oburzenie, za arogancją osób odpowiedzialnych za ten bubel .


POMORSKIE STOWARZYSZENIE INSTRUKTORóW NAUKI JAZDY


Przebieg protestu:


9.00 w sali PGE Arena - zebranie, sprawy porządkowe, dyskusja,


mobilizacja, przygotowanie aut...


10.30 przejazd pod Urząd Wojewódzki (trasa ulicami: Pokoleń Lechii Gdańsk, Żaglowa, Marynarki Polskiej, Kliniczna, Hallera, Al. Zwycięstwa, Błędnik, Podwale Grodzkie, Wały Jagiellońskie, Okopowa.


Manifestacja swoich poglądów przed Urzędem + wręczenie listu do premiera na ręce wojewody.


Więcej informacji na stronie: psinj.pl


Oprac. mp


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0