Powstała Partia Kierowców, która od razu zapowiada start w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Ugrupowanie będzie walczyć w parlamencie o prawa kierowców i transportowców. Ponadto PK weźmie też udział jesienią w wyborach do Sejmu oraz Senatu.

Partia powstała przede wszystkim po to aby ułatwić życie kierowcom i walczyć o ich prawa. Na polskich drogach nie brakuje różnego rodzaju absurdów które zazwyczaj są na niekorzyść dla kierowców – PK ma to zmienić.

Jednym z głównych postulatów PK jest rozsądna komunikacja, a więc nowoczesna infrastruktura. Jak wyjaśniają osoby z PK, ugrupowanie nie powstało po to aby walczyć z pieszymi, rowerzystami czy choćby komunikacją miejską. Jej celem jest znalezienie kompromisów, które nie będą dyskryminować żadnej grupy.

  • P.o. wiceprezesa PK oznajmił, że Partia Kierowców nie utożsamia się z żadną grupą polityczną. Jej członkowie będą zajmować się wyłącznie sprawami kierowców. Wszystko po to aby ruch był jeszcze bardziej płynny, a jednocześnie drogi były coraz to bezpieczniejsze.

Jeszcze pod koniec tego tygodnia odbędzie się konwent założycielski ugrupowania i zostaną wybrane władze PK. Jak zapewnia Paweł Kubalski p.o. wiceprezesa PK, w zarządzie będą osoby, które sprawują obowiązki na stanowiskach kierowniczych.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.