Ugrupowanie będzie walczyć w parlamencie o prawa kierowców i transportowców. Ponadto PK weźmie też udział jesienią w wyborach do Sejmu oraz Senatu.
Partia powstała przede wszystkim po to aby ułatwić życie kierowcom i walczyć o ich prawa. Na polskich drogach nie brakuje różnego rodzaju absurdów które zazwyczaj są na niekorzyść dla kierowców - PK ma to zmienić.

Jednym z głównych postulatów PK jest rozsądna komunikacja, a więc nowoczesna infrastruktura. Jak wyjaśniają osoby z PK, ugrupowanie nie powstało po to aby walczyć z pieszymi, rowerzystami czy choćby komunikacją miejską. Jej celem jest znalezienie kompromisów, które nie będą dyskryminować żadnej grupy.

  • P.o. wiceprezesa PK oznajmił, że Partia Kierowców nie utożsamia się z żadną grupą polityczną. Jej członkowie będą zajmować się wyłącznie sprawami kierowców. Wszystko po to aby ruch był jeszcze bardziej płynny, a jednocześnie drogi były coraz to bezpieczniejsze.


Jeszcze pod koniec tego tygodnia odbędzie się konwent założycielski ugrupowania i zostaną wybrane władze PK. Jak zapewnia Paweł Kubalski p.o. wiceprezesa PK, w zarządzie będą osoby, które sprawują obowiązki na stanowiskach kierowniczych.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0