Powiat sławieński: Pijany instruktor nauki jazdy usiadł za kierownicą i spowodował wypadek

alkohol + kluczyki

Stanisław O., 59-letni instruktor nauki jazdy ze Sławna, spowodował po pijanemu wypadek. Jak podaje sławieńska policja, mężczyzna, mając 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, prowadził fiata punto, który uderzył w jadącego z przeciwnej strony dostawczego mercedesa.

Do wypadku doszło w miejscowości Kwasowo (gmina Sławno) w niedzielę wieczorem. Stanisław O. jechał sam, z ogólnymi obrażeniami trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Trzem osobom podróżującym mercedesem, na szczęście, nic się nie stało.

 

– Fiat zjechał gwałtownie na przeciwległy pas jezdni, którym jechaliśmy. To były ułamki sekund – relacjonował na miejscu wypadku na gorąco kierowca mercedesa. – Nie miałem szans uciec. Samochód uderzył w nas czołowo. Na szczęście, nic się nam nie stało.

 

Na miejsce wypadku wezwano pogotowie ratunkowe. Byli też strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i policjanci. Utworzył się także tłum gapiów. Droga była czasowo zamknięta.

Sławieńska policja prowadzi postępowanie przygotowawcze w związku ze spowodowaniem wypadku przez pijanego kierowcę.

 

– Stanisław O. został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, co się odbyło w koszalińskim szpitalu – mówi podinsp. Krzysztof Mojsym, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. – Wynik: 1,9 promila alkoholu. Oprócz tego, kierowcy pobrano także krew do badania na zawartość alkoholu.

 

Jak dodaje Mojsym, policjanci zatrzymali 59-latkowi prawo jazdy. Stanisław O. był wczoraj nieosiągalny, ale według policji, opuścił już szpital. Wiadomo, że jest on instruktorem nauki jazdy w Sławnie.

 

Za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi do trzech lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

 

Film wideo z wypadku zobaczysz na stronie internetowej www.slawno.naszemiasto.pl

źródło: Dziennik Bałtycki

2 komentarze do “Powiat sławieński: Pijany instruktor nauki jazdy usiadł za kierownicą i spowodował wypadek”

  1. Pingback: sexy rad 150 muscle fucking

  2. Pingback: Recommended Reading

Dodaj komentarz