Stanisław O., 59-letni instruktor nauki jazdy ze Sławna, spowodował po pijanemu wypadek. Jak podaje sławieńska policja, mężczyzna, mając 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, prowadził fiata punto, który uderzył w jadącego z przeciwnej strony dostawczego mercedesa.

Do wypadku doszło w miejscowości Kwasowo (gmina Sławno) w niedzielę wieczorem. Stanisław O. jechał sam, z ogólnymi obrażeniami trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Trzem osobom podróżującym mercedesem, na szczęście, nic się nie stało.


 


- Fiat zjechał gwałtownie na przeciwległy pas jezdni, którym jechaliśmy. To były ułamki sekund - relacjonował na miejscu wypadku na gorąco kierowca mercedesa. - Nie miałem szans uciec. Samochód uderzył w nas czołowo. Na szczęście, nic się nam nie stało.


 


Na miejsce wypadku wezwano pogotowie ratunkowe. Byli też strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i policjanci. Utworzył się także tłum gapiów. Droga była czasowo zamknięta.


Sławieńska policja prowadzi postępowanie przygotowawcze w związku ze spowodowaniem wypadku przez pijanego kierowcę.


 


- Stanisław O. został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, co się odbyło w koszalińskim szpitalu - mówi podinsp. Krzysztof Mojsym, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. - Wynik: 1,9 promila alkoholu. Oprócz tego, kierowcy pobrano także krew do badania na zawartość alkoholu.


 


Jak dodaje Mojsym, policjanci zatrzymali 59-latkowi prawo jazdy. Stanisław O. był wczoraj nieosiągalny, ale według policji, opuścił już szpital. Wiadomo, że jest on instruktorem nauki jazdy w Sławnie.


 


Za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi do trzech lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.


 


Film wideo z wypadku zobaczysz na stronie internetowej www.slawno.naszemiasto.pl


źródło: Dziennik Bałtycki

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0