W ubiegłą niedzielę, 10.11.2019, chwilę po godzinie 17:00 policjanci z patrolu ruchu drogowego skierowani zostali na ulicę Korfantego w Radlinie, gdzie doszło do potrącenia. fot. Policja

  • Kierowca Opla jadąc w kierunku ul. Rybnickiej potrącił przechodzącą przez pasy nastolatkę.
  • 15-latka odbiła się od samochodu i wpadła wprost pod jadącego z przeciwnego kierunku VW kierowanego przez 19-latka.
  • Dziewczyna z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala - jej stan lekarze określają jako ciężki, stabilny.
  • Na powyższym nagraniu widać, że warunki atmosferyczne w tym dniu były kiepskie.
  • Obaj kierowcy byli trzeźwi.
źródło: Policja
Policja opublikowała nagranie ku przestrodze zarówno dla pieszych jak i kierowców. Piesi powinni zachować szczególną ostrożność pokonując jezdnię podczas złej pogody. Kierowców także nic nie zwalnia z myślenia za kółkiem - jadąc w fatalnych warunkach atmosferycznych należy po prostu zwolnić, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.

Na szczególne potępienie zasługuje także zachowanie kierowcy, który jako pierwszy potrącił pieszą. Zamiast wysiąść i od razu udzielić pomocy poszkodowanej ten sprawdza czy z autem wszystko w porządku po czym się nieco oddala - miejmy nadzieję, że to przez szok, a nie przez brak sumienia.

Policja przypomina:

Pamiętajmy! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów. Natomiast wyposażony w elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. To ogromna różnica! Te dodatkowe 110 metrów pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0