Posłanka Dorota Rutkowska zwróciła się do ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej z interpelacją w sprawie ujednolicenia systemów informatycznych w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego.


- Nowe przepisy dotyczące egzaminów na prawo jazdy wejdą w życie 19 stycznia 2013 r. Jest to związane z ujednoliceniem systemów informatycznych we wszystkich WORD-ach. Z mojej wiedzy wynika, że istnieje problem z zakupem takiego jednolitego systemu - pisze do resortu posłanka Dorota Rutkowska (PO) i zwraca się o udzielenie informacji:


1. Jaki jest stan przygotowań WORD-ów do nowych egzaminów?


2. W jaki sposób zostanie dokonany zakup systemu informatycznego?


3. Kto będzie ogłaszał przetarg na zakup tego systemu? Docierają do mnie


bowiem niepokojące informacje, że nie będzie to ministerstwo, ale


poszczególne WORD-y. Budzi to słuszny niepokój o kompatybilność urządzeń


i programów w skali kraju.


4. W jakiej wysokości WORD-y będą obciążane za eksploatację systemów


informatycznych?


 


Dokument datowany jest na 12 lipca 2012 r.


 red

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0