Portugalia: Bankomaty ułatwią życie zagranicznym kierowcom?

ruch drogowy na autostradzie

W lipcu, przy granicy z Hiszpanią pojawią się cztery maszyny. Dzięki nim będzie można zapłacić za korzystanie z portugalskich autostrad, na których personel zastępują systemy elektroniczne rejestrujące numery pojazdów – informuje Polska Agencja Prasowa.

Taką decyzję podjął portugalski rząd. Bankomaty pojawią się w pobliżu miast Vila Nova de Cerveira, Chaves, Vilar Formoso oraz Vila Real de Santo Antonio.

Płatność będzie uiszczania przed wjazdem na autostradę za pośrednictwem karty kredytowej lub debetowej. Nowe urządzenia mają ułatwić pobieranie opłat na odcinkach autostrad dotąd bezpłatnych. Teraz poruszający się po nich kierowcy są rejestrowani przez specjalny system monitoringu. Po upływie 48 godzin są zobowiązani do uiszczenia opłaty za przejazd. Dzieje się to na poczcie.

3 komentarze do “Portugalia: Bankomaty ułatwią życie zagranicznym kierowcom?”

  1. Pingback: see this

  2. Pingback: auto swiper

  3. Pingback: Water Heater Plumbers Near Me

Dodaj komentarz