Porozmawiajmy o Branży-LIVE 23 Czerwca o 20:30

Co w programie?
👉Fakty OSK
👉”Jak nieważni jesteśmy?”

Dlaczego nikt nie liczy się z naszym głosem, ekspertów pracujących przez wiele lat- wychowujących kolejne pokolenia kierowców? To częste pytania padające zarówno w korespondencji do redakcji szkola-jazdy.pl, jak i w komentarzach podczas naszych programów telewizyjnych. Tytułem programu chcemy sprowokować do dyskusji na temat tego, jak skutecznie wywierać presję na decydentów, jak zadbać o interesy zróżnicowanej branży szkolenia kierowców.

Przygotowując kilka ostatnich programów Porozmawiajmy o Branży rozmawialiśmy z prowadzącymi małe i duże szkoły jazdy, z prezesami stowarzyszeń i izb zrzeszających właścicieli oraz instruktorów. Wszyscy zgadzamy się, że działać trzeba. Bo na szczytach władzy wykonawczej i ustawodawczej nikt nie dostrzega potrzeb środowiska szkolenia kierowców. Ale jak?

Młodzi właściciele szkół jazdy są tak zajęci prowadzeniem biznesu, rozwojem indywidualnym, że trudno im znaleźć czas na działalność społeczną. A bez świeżej krwi nestorom może być trudno występować w imieniu całego środowiska. Mówił o tym Krzysztof Bandos, Prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców: ”młodzi pytają- no przecież jeździcie, rozmawiacie, jakieś zdjęcia na schodach zrobiliście, a i tak efektów nie ma. Nie ma jedności w naszym środowisku, nieważne kto byłby prezesem”. I niestety, 3 największe organizacje branżowe (Ogólnopolska Izba Gospodarcza OSK, Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców oraz Polska Izba gospodarcza OSK) zrzeszają nieco ponad 10% wszystkich OSK w Polsce.

Na dodatek warszawscy decydenci doskonale zdają sobie sprawę z wzajemnych środowiskowych animozji, niechęci, konfliktów, a wręcz hejtu wobec poczynań konkurencji.

Jesteśmy niewielką branżą w skali kraju, ale dotykamy najbardziej istotnej kwestii społecznej- bezpieczeństwa w codziennym ruchu drogowym mierzonego wymiernie kosztami wypadków drogowych oraz niewymiernie, ale nie mniej donośnie: losami ludzkimi. Kształcimy miliony kierowców szerokiego wachlarza pojazdów, gościmy w szkołach i innych placówkach edukacyjnych.

W środę 23 czerwca o godzinie 20.30 w programie Porozmawiajmy o Branży chcemy dyskutować o konieczności skutecznego reprezentowania interesów OSK, znalezieniu wspólnego mianownika w zróżnicowanej branży, podejmowaniu efektywnych działań na rzecz unowocześnienia wizerunku ośrodków szkolenia kierowców.

Widzimy się w środę o 20:30.
Zaproś znajomych!