W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Policji z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".
Głównym celem akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi. Przejście dla pieszych powinno być azylem, miejscem w którym pieszy bezpiecznie może przejść na drugą stronę jezdni. W rzeczywistości niestety jest odwrotnie. To właśnie na popularnych ,,zebrach" ginie najwięcej pieszych.

Szczególna uwaga funkcjonariuszy w dniu dzisiejszym będzie skupiona właśnie na najsłabszych uczestnikach ruchu drogowego.

  • Możemy być dumni, ponieważ w I kwartale 2019 zginęło mniej pieszych niż w analogicznym okresie rok temu. Mimo wszystko wciąż jesteśmy w czołówce krajów europejskich pod względem wypadków z udziałem pieszych.


Policja prosi o zwrócenie szczególnej uwagi i zachowanie odpowiedniej ostrożności wokół przejść dla pieszych. Policja apeluje także o kulturę wobec kierowców jednośladów - zarówno rowerzystów jak i motocyklistów. Dzielmy się drogą i nie utrudniajmy sobie podróży.

Jeszcze taka mała uwaga do kierujących jednośladami. Wasze pojazdy są niewielkie i czasem ciężko je dostrzec w lusterkach - weźcie na to poprawkę zwłaszcza w okolicach skrzyżowań.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0