Poniedziałkowy NURD, czyli ogólnopolska akcja policji

W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Policji z wydziału ruchu drogowego prowadzą działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Głównym celem akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego są piesi. Przejście dla pieszych powinno być azylem, miejscem w którym pieszy bezpiecznie może przejść na drugą stronę jezdni. W rzeczywistości niestety jest odwrotnie. To właśnie na popularnych ,,zebrach” ginie najwięcej pieszych.

Szczególna uwaga funkcjonariuszy w dniu dzisiejszym będzie skupiona właśnie na najsłabszych uczestnikach ruchu drogowego.

  • Możemy być dumni, ponieważ w I kwartale 2019 zginęło mniej pieszych niż w analogicznym okresie rok temu. Mimo wszystko wciąż jesteśmy w czołówce krajów europejskich pod względem wypadków z udziałem pieszych.

Policja prosi o zwrócenie szczególnej uwagi i zachowanie odpowiedniej ostrożności wokół przejść dla pieszych. Policja apeluje także o kulturę wobec kierowców jednośladów – zarówno rowerzystów jak i motocyklistów. Dzielmy się drogą i nie utrudniajmy sobie podróży.

Jeszcze taka mała uwaga do kierujących jednośladami. Wasze pojazdy są niewielkie i czasem ciężko je dostrzec w lusterkach – weźcie na to poprawkę zwłaszcza w okolicach skrzyżowań.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.