Antek ma cztery lata. Nie potrafi mówić, ale rozpoznaje wszystkie marki samochodów. Dziesięcioletni Sebastian zna szczegółowo zasady ruchu drogowego i wszystkie znaki drogowe. Dwudziestoletni Paweł, student marketingu sportowego marzy, by kiedyś zrobić prawo jazdy. Antek, Sebastian i Paweł to osoby z autyzmem dziecięcym. Podopieczni naszej Fundacji.

Fundacja Prodeste od kilku lat prowadzi Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną dla osób z autyzmem, która zdobyła uznanie w kraju i za granicą. Diagnozujemy w zgodzie z międzynarodowymi standardami, tworzymy własne, innowacyjne programy terapii i rehabilitacji. Posiadamy lokal spełniający standardy zarówno oświatowe jak i wymogi terapeutyczne - między innymi dwie sale do terapii z lustrami weneckimi, co pozwala prowadzić obserwacje specjalistyczne jak również rodzicom uczestniczyć w zajęciach z dziećmi.


Utrzymanie bardzo wysokiego standardu terapii i diagnozy osób z autyzmem oraz pokrewnymi zaburzeniami rozwoju wymaga jednak ogromnych nakładów finansowych. W chwili obecnej odpłatna działalność statutowa pozwala zgromadzić jedynie około 80% potrzebnych środków i chociaż ze wszystkich sił staramy się brakującą sumę zdobyć, m.in. organizując szkolenia dla specjalistów na terenie całego kraju - w chwili obecnej jesteśmy w niezwykle trudnej sytuacji finansowej.


Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą - pomóżcie nam ratować wyjątkowe miejsce w którym dzieciaki z autyzmem i ich rodziny otrzymują naprawdę profesjonalną pomoc. Dzięki pracy naszych terapeutów i rodziców naszych podopiecznych stwarzamy rzeczywistość w której niemożliwe staje się całkiem realne. Antek, Sebastian i Paweł mają szansę realizować swoje pasje, marzenia i pokonywać trudności wynikające z tego niezwykłego zaburzenia rozwoju jakim jest autyzm dziecięcy.


Dzięki gestom ludzi dobrej woli będziemy mogli być spokojni o przyszłość 150 dzieciaków i dorosłych będących dziś pod naszą opieką. Będziemy mogli także rozwijać inne formy działalności takie jak darmowe warsztaty dla rodzin, wyjazdy, spotkania integracyjne czy poradnictwo. Prosimy o pomoc solennie obiecując, że każda ofiarowana nam złotówka będzie przekuta w wymierne efekty - poprawę funkcjonowania społecznego i poznawczego naszych podopiecznych dzięki czemu będą mogli stawać się szczęśliwymi i samodzielnymi dorosłymi ludźmi w przyszłości.


Pomoc może być przekazana przez Państwa w różnej formie:


• darowizny, którą mogą Państwo odliczyć od dochodu


• sponsoringu - dzięki indywidualnie dopasowanemu pakietowi sponsoringowemu odpowiadającemu Państwa potrzebom. Wierzymy, że wzajemnie możemy się obdarować i sprawić, że zmienimy nasz najbliższy świat na lepsze.


Numer konta na darowizny i 1%: Raiffeisen Bank 82 1750 1194 0000 0000 2120 2584


Z poważaniem


Zarząd Fundacji Prodeste


Kontakt w sprawie wsparcia Fundacji Prodeste:


Dr n.hum. Joanna Ławicka


Prezes Fundacji


0600387816


[email protected]


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0