15 września policja przeprowadza po raz kolejny ogólnopolskie działania „Pasy”. Podczas planowanej akcji policjanci zwracają szczególną uwagę m.in. na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa.

15 września policja przeprowadza po raz kolejny w tym roku ogólnopolskie działania „Pasy”. Podczas planowanej akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także będą sprawdzali, czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.

 

Wsiadając do samochodu, powinniśmy pamiętać, że pasy bezpieczeństwa mają istotny wpływ na łagodzenie skutków wypadków drogowych. Podczas wypadku poduszka powietrzna zabezpiecza kierującego i pasażerów przed urazami i zwiększa szanse przeżycia tylko w przypadku stosowania pasów.

 

Jeśli argumenty te nie są dla kogoś przekonujące i nie korzysta podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, musi liczyć się z tym, że w razie kontroli policyjnej grozi mu mandat karny w wysokości 100 zł oraz 2 punkty karne. Mandat i punkty kierowca otrzyma także w przypadku niedopełnienia obowiązku przewożenia dziecka w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci (150 zł i 3 punkty), a także za przewożenie pasażera niezgodnie z przepisami (100 zł i 1 punkt).

mp

 źródło: Samar

Dodaj komentarz