Polscy kierowcy szaleją w Europie

W ubiegłym roku kierujący pojazdami na polskich numerach rejestracyjnych byli sprawcami 63 tysięcy wypadków drogowych za granicą. To znacznie więcej niż w latach poprzednich. 

Wzrost jest znaczący – to o 3 tysiące więcej niż w 2021 roku. Najwięcej kolizji z winy polskich kierowców miało miejsce w Niemczech, Włoszech, Francji, Belgii i Niderlandach. To naturalne, bo tam jeździmy najczęściej. Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych zwraca uwagę, że znacznie wzrosła liczba wypadków spowodowanych przez polskich kierowców nie mających ważnego ubezpieczenia – w 2022 roku zanotowano aż 805 tego typu zgłoszeń. Mariusz Wichtowski, prezes Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych stwierdza jednoznacznie, że cytujemy: “gdy tylko warunki epidemiczne i ekonomiczne pozwoliły na częstsze wyjazdy za granicę, natychmiast o 5 proc. wzrosła liczba szkód. W dalszym ciągu zarówno umiejętności naszych kierowców, jak i ich kultura prowadzenia pojazdów, pozostawiają bardzo wiele do życzenia”.