Policjanci z autostradówki eskortowali przyszłą mamę do szpitala

Gdyby nie ich pomoc, przyszła mama z pewnością nie trafiłaby tam na czas. fot. Policja.pl

Wczoraj do dyżurnego KMP w Katowicach zadzwonił mężczyzna z nietypową prośbą o pomoc. Mężczyzna wiózł już samochodem rodzącą żonę do szpitala, ale obawiał się, że może nie zdążyć dojechać tam na czas. Poruszali się autostradą A4 w kierunku Rudy Śląskiej. Akcja porodowa już trwała i liczyła się każda minuta.

Katowicki dyżurny natychmiast przekazał informację dyżurnemu z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, który na miejsce skierował nieoznakowany patrol, który błyskawicznie dogonił Skodę rodziców i na sygnałach eskortował samochód z rodzącą kobietą.

  • Między czasie został poinformowany szpital i na rodziców czekali już lekarze.

Zaledwie 10 minut po dotarciu do szpitala urodził się cały i zdrowy chłopczyk – Wiktor. Szczęśliwi i wdzięczni rodzice przysłali policjantom sierż. sztab. Marcinowi Mazurowi i st. sierż. Danielowi Skorupie rodzinną fotografię z nowo narodzonym dzidziusiem.

Gratulacje dla rodziców!

Cały film z eskortowania można zobaczyć klikając tutaj.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.