- Tylko Trybunał Konstytucyjny może nam pomóc w sprawie niewydarzonej, niekonstytucyjnej ustawy o kierujących pojazdami. Musimy wykrzyczeć głośno i wyraźnie to co mamy do powiedzenia w tej sprawie - pisze Eugeniusz Kubiś i zachęca do wzięcia udziału w pikiecie, która odbędzie się 21 marca w Zielonej Górze. 

PIKIETA PROTESTACYJNA ŚRODOWISKA OSK


I INNYCH POKRZYWDZONYCH PRZEZ USTAWĘ O KIERUJĄCYCH POJAZDAMI


19. stycznia b.r. weszła w życie ustawa o kierujących pojazdami. Dzień po dniu spełniają się nasze najczarniejsze przewidywania i obawy wyrażanie m. in. podczas pikiety protestacyjnej środowiska OSK przed Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze13. września 2012 r. Paraliż dotyka ośrodki szkolenia kierowców, wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego i starostwa. Ta szamotanina jest bez sensu, niegodna blisko czterdziestomilionowego narodu, państwa- członka Unii Europejskiej.


Nieliczni odważni kandydaci na kierowców wędrują po starostwach naszego pięknego kraju, jako żywe nośniki dokumentów niezbędnych do wygenerowania Profilu Kandydata na Kierowcę, kluczowego elementu niefunkcjonującego jednolitego systemu teleinformatycznego, który nie wiadomo jakim cudem, przy obecnym kształcie ustawy, ma obowiązywać od 19 stycznia b.r. OSK, WORD-y, Starostwa i PWPW. Ludzie tracą pieniądze, dni nauki, pracy i nadzieję, że nasze elity państwowe potrafią zrobić cokolwiek rzetelnie i sprawnie. W WORD-ach odbywają się z żałosnym skutkiem niby państwowe egzaminy na prawo jazdy. Mieliśmy mieć „ z odzysku” cały rok na przygotowanie się do nowych egzaminów, których przed lutym 2012 roku rzekomo nie przygotowały WORD-y. Mamy, prawem kaduka, utajnioną bazę pytań państwowego egzaminu na prawo jazdy, w prywatnych rękach, bez państwowego nadzoru. Skandal, skandal, skandal!


Przeszło dwa lata temu profesor Andrzej Bałaban, prawnik-konstytucjonalista w swojej opinii stwierdził, że wiele fundamentalnych rozwiązań ustawy o kierujących pojazdami łamie ogromną ilość wartości i zasad konstytucyjnych i unijnych. Dzisiaj, my zwykli obywatele, czujemy to dotkliwie na własnej skórze.


Niestety, dostęp do ucha Premiera ma pan minister Nowak, ten zaś ufa i słucha wiceministra Jarmuziewicza, który bezgranicznie zaufał dyrektorowi departamentu panu Bogdanowiczowi. Dobitnie widać tu działanie zasady wg. której rządy się zmieniają a dyrektorzy departamentów trwają. W tym przypadku z wielką szkodą dla państwa i prawa.


Środowisko OSK współpracujące z zielonogórskim WORD-em dotknęło w tym kryzysie dodatkowe nieszczęście - wymiana pojazdów egzaminacyjnych. Nie dość, że prawie wszystko w naszej branży zdemolowane i sparaliżowane, to jeszcze my, będąc na skraju bankructwa, mamy znaleźć setki tysięcy złotych na wymianę aut szkoleniowych. Bo przecież nasz postulat o auta OSK na egzaminie, elity przeadresowały „ na Berdyczów”. W tej sprawie liczę, że do naszej propozycji rozwiązania problemu przychyli się Marszałek Województwa pani Elżbieta Polak i dyrektor WORD Zielona Góra pan Rafał Gajewski.


Tylko Trybunał Konstytucyjny może nam pomóc w sprawie niewydarzonej, niekonstytucyjnej ustawy o kierujących pojazdami. Musimy wykrzyczeć głośno i wyraźnie to co mamy do powiedzenia w tej sprawie, aby usłyszał nasz głos pan Premier Donald Tusk, Parlamentarzyści RP i szefowie naszych organizacji branżowych.


Proponuję abyśmy spotkali się - szkoleniowcy, posiadacze praw jazdy i kandydaci na kierowców 21 marca o godzinie 12 przed Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze.


Zapraszam również wszystkich zainteresowanych Parlamentarzystów RP, panią Marszałek Elżbietę Polak, przedstawicieli rządu RP, przedstawicieli starostw, samorządów, WORD-ów, szefów ogólnopolskich organizacji branżowych OSK, koleżanki i kolegów szkoleniowców z każdego zakątka Polski. Szczególnie mile będzie widziana młodzież szkolna i studencka.


GŁóWNE HASŁO NASZEGO PROTESTU: „USTAWA O KIERUJĄCYCH POJAZDAMI - DO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO Z TYM BUBLEM ”. 


Organizator pikiety protestacyjnej, środowiska OSK i innych


pokrzywdzonych przez Ustawę o kierujących pojazdami,


przed Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze w dniu


21. marca 2013 r. godz. 12.


Eugeniusz Kubiś


 


 


Zielona Góra 18. luty 2013 r.


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0