Podhale. Śledztwo ws. nielegalnych praw jazdy z Ukrainy

policja

34 osoby, głównie mieszkańcy Podhala, są podejrzane o nielegalne zdobycie prawa jazdy na Ukrainie. Zdaniem śledczych podejrzani za granicą nie uczestniczyli w kursach i egzaminach, a potem w Polsce próbowali załatwić tzw. przeniesienie uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z prawem, w Polsce można ubiegać się o potwierdzenie uzyskania prawa jazdy, jeżeli ktoś uzyskał takie prawa za granicą. Warunkiem potwierdzenia jest odbycie kursu i zdanie egzaminów. Tymczasem – wg śledczych – podejrzani wyjeżdżali jeden lub dwa razy na Ukrainę i tam nielegalnie załatwiali sobie dokumenty, uprawniające do prowadzenia pojazdów.

 

„To były prawa jazdy na niemal wszystkie kategorie pojazdów” – powiedział PAP naczelnik wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, Stanisław Gancarz.

 

Na trop podejrzanych wpadli funkcjonariusze Straży Granicznej – zauważyli, że w czasie kontroli drogowych mieszkańcy Podhala często legitymowali się ukraińskimi prawami jazdy.

 

„Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że te osoby nielegalnie załatwiły sobie prawo jazdy na Ukrainie” – powiedział PAP rzecznik Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Marek Jarosiński.

 

Niektórzy z podejrzanych twierdzili, że legalnie przebywali na Ukrainie i tam brali udział w kursach na prawo jazdy. Z ustaleń straży wynika jednak, że przebywali oni na Ukrainie zaledwie po kilka godzin i zaraz wracali. „W tym czasie żadna osoba nie mogła uczestniczyć w kursie i zdać egzaminów” – przekonuje Jarosiński.

 

Śledztwo jest rozwojowe. W proceder nielegalnego zdobywania prawa jazdy na Ukrainie może być zamieszane nawet 300 osób.

Źródło: PAP

 

 

 

3 komentarze do “Podhale. Śledztwo ws. nielegalnych praw jazdy z Ukrainy”

  1. Pingback: หวยออนไลน์

  2. Pingback: magic mushrooms in denver colorado​

  3. Pingback: อุปกรณ์ อุตสาหกรรม

Dodaj komentarz