Płatność za kurs w ratach

 • W najbliższą środę, 21 kwietnia o godzinie 20.30 w programie Porozmawiajmy o Branży dyskutować będziemy o tym jak bezpiecznie podwyższyć cenę kursu na prawo jazdy.
  • W rozmowie z Izabelą Dymkowską (OSK AS Gdańsk) podkreślaliśmy znaczenie monitorowania terminowości wpłat, jeśli umożliwiamy kursantom płatność ratalną.

  „U nas kursant podpisując umowę dowiaduje się jak działa system ratalny. Można powiedzieć, że my dajemy kredyt 0%. Kursant rozkłada sobie cenę kursu na trzy części, wpłaty”.

  Ważne jest to, że terminarz wpłat jest bardzo ściśle określony.

  1. Pierwsza rata musi zostać wpłacona przed rozpoczęciem zajęć. Czyli, gdy kursant decyduje się na szkolenie.
  2. Po zakończeniu części teoretycznej, a przed rozpoczęciem praktycznej kursant musi uregulować drugą wpłatę.

  „Mamy to tak wyliczone, że każda część kursu ma swoją wartość. Ostatnią, trzecią ratę kursant musi zapłacić, gdy przekroczy połowę zajęć kursu praktycznego. Rozkłada się to na około 3 miesiące. I to instruktorzy pilnują w porozumieniu z biurem, czy kursant ma uregulowane płatności. Jest to system obopólnego pilnowania siebie nawzajem i kursant nie ma wątpliwości co do panujących zasad, skoro godzi się na taki system. Dajemy wybór: możesz wpłacić z góry lub pilnować terminów, które są wskazane w umowie. Cena kursu jest bardzo dobrze podzielona na trzy raty- wiemy dokładnie, ile mamy godzin teoretycznych i praktycznych”.

  Izabela Dymkowska podkreśla, że system działa i jeszcze nigdy nie musiała korzystać z firmy windykacyjnej.